Procentai
RETRO

Du gimnazistai ginklu sužaloti stadione, įtariamasis neprisipažino – mokyklos vadovai

ginkluVilniaus Radvilų gimnazijos vadovai aiškinasi įvykio, kurio metu mokyklos stadione, manoma, šratasvydžio ar šratiniu pistoletu sužaloti du nepilnamečiai, aplinkybes.

Šios mokyklos direktoriaus pavaduotoja Rima Žalimienė teigė, kad įvykis užfiksuotas šalia mokyklos esančiame stadione per pertrauką po pirmos pamokos.

Įtariamas kaltininkas mokyklos vadovams neprisipažino.

„Nukentėjusieji vaikai įvardino, kas tai padarė, mes jį pasikvietėm, tačiau jis priėjo arčiau durų ir išbėgo iš mokyklos. Mes nežinome, ar tikrai šovė šis mokinys“, – BNS sakė mokyklos pavaduotoja.

„Jis pats po penkių minučių sugrįžo (...) Atvyko policija, tada dar buvo iškviestas vienas mokinys, nes tas, kuris buvo įvardintas kaip šovęs, teigė, kad šovė ne jis, o kitas“, – pasakojo ji.

Patyrė paviršinius sužeidimus

Jos teigimu, vėliau buvo informuoti tėvai, kurie atvyko į mokyklą, situaciją aiškinosi tyrėjai, tačiau mokyklos atstovai šiuose pokalbiuose nedalyvavo.

Mokyklos vadovo pavaduotoja taip pat teigė, kad sužeisti devintokas ir vienuoliktokas.

R. Žalimienė teigė, kad į ranką ir į nugarą pataikyta vienam iš moksleivių, jis mokyklai apie tai pranešė pats. 

„Sužeidimai buvo paviršiniai“, – teigė ji.

Kitas nukentėjusysis nepranešė apie sužalojimą. Jam, pirminiais duomenis, šauta į galvą. 

Pasak vienos mokyklos vadovių, abiem mokiniams pirmąją pagalbą suteikė mokyklos seselė, vėliau iškviesti medikai nukentėjusiuosius išsivežė į Santaros klinikas. 

Mokyklos vadovų žiniomis, konfliktas tarp mokinių nebuvo kilęs.

Direktoriaus pavaduotoja, laikinai einanti vadovo pareigas Jolita Mianikienė BNS teigė, kad po incidento vaikai grįžo į klases.

„Vaikai mielu noru grįžo į pamokas. Krizių komanda šiuo metu dirba. Jeigu bus reikalinga, būtinai prašysime ir psichologų pagalbos“, – kalbėjo J. Manikienė.

Mokyklos vadovės tvirtino, kad iki šiol su tuo, jog mokiniai atsineštų draudžiamus daiktus į mokyklą, nebuvo susidurta.

„Tokie įvykiai neramina“

Vilniaus miesto savivaldybė informavo BNS, kad tokie įvykiai neramina ir primena mokyklų bendruomenėms kalbėtis su vaikais.

„Tokie įvykiai tikrai neramina ir darkart primena, kad ne tik tėvams, bet ir ugdymo įstaigoms būtina kalbėtis su vaikais apie tam tikrus veiksmus, grėsmes ir atsakomybes“, – teigiama komentare.

„Savivaldybė darkart primins šią pareigą visoms ir savo pavaldumo, ir privačioms įstaigoms“, – tvirtina savivaldybė.

Policijos duomenimis, įvykis užfiksuotas apie 9.22 val. 16-metis moksleivis atsinešė galimai šratinį ar šratasvydžio pistoletą ir šaudė.

Nesunkiai sužaloti du paaugliai apžiūrai išvežti į ligoninę.

Surinkta medžiaga dėl viešosios tvarkos pažeidimo, įtariamas moksleivis sulaikytas.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode