Kavaliauskas
Kaip gauti geras sąlygas automobilio veiklos nuomai?

salygosAutomobilio nuoma gali būti patogus būdas keliauti, tačiau tai taip pat gali sukelti stresą, jei nesudarote gerų sąlygų. Norint užtikrinti sklandžią nuomos patirtį, svarbu atlikti tyrimą, tinkamai pasiruošti ir laikytis automobilių nuomos įmonės nustatytų gairių. Šiame rašinyje aptarsime, kaip gauti geras sąlygas išsinuomoti automobilį, sutelkiant dėmesį į tris pagrindines sritis: automobilių nuomos įmonių tyrimą, pasiruošimą nuomai ir gerų sąlygų užtikrinimą nuomos laikotarpiu. Avis Leasing gali jums padėti gauti geras nuomos sąlygas, kurios tenkins jus viso laikotarpiu metu.

Vyriausybė patikslino kitų metų biudžeto projektą, dar 157 mln. eurų skiriama keliams

keliVyriausybė trečiadienį patvirtino patikslintą kitų metų biudžeto projektą, kuriame daugiausia papildomų lėšų – 157 mln. eurų – numatoma keliams. Dabar projektas bus teikiamas Seimui.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė teigė, kad biudžetas koreguotas atsižvelgus į gautus Seimo komitetų, komisijų, narių, valstybės institucijų ir įstaigų pasiūlymus.

Vyriausybė keliams kitąmet siūlo skirti papildomai 157 mln. eurų

keliamsKai kuriems politikams, kelininkams bei Prezidentūrai siūlant 2024 metų valstybės biudžete numatyti daugiau lėšų keliams Vyriausybė preliminariai sutarė kitąmet jiems skirti papildomai 157 mln. eurų. Papildomas finansavimas būtų skiriamas dviem projektams – Vilniaus-Utenos kelio rekonstrukcijai ir  „Via Baltica“ ruožui nuo Marijampolės iki Lenkijos sienos. 

Kas svarbiausia užtikrinant motociklininkų saugumą ir komfortą?

motoJei esate motociklų entuziastas, žinote, kad motociklas nėra tik transporto priemonė, tai gyvenimo būdas. Nesvarbu, ar esate patyręs vairuotojas, ar dar tik pradedate savo motociklininko nuotykius, turėdami tinkamą aprangą ir tvarkingą transporto priemonę užtikrinate saugią, patogią ir malonią kelionę.

Prezidentūra pinigų keliams siūlo perskirstant KPPP lėšas, skolinantis LAKD

keliamsSiekiant gerinti šalies kelių būklę Prezidentūra siūlys perskirstyti Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšas daugiau jų skiriant savivaldybėms, taip pat suteikti daugiau laisvės skolintis Lietuvos automobilių kelių direkcijai (LAKD), sako prezidento vyriausiasis patarėjas Jarekas Niewierowiczius (Jarekas Neverovičius).

Anot jo, savivaldybėms galėtų būti skiriama iki 50 proc. programos lėšų. 

Gyventojų apsaugai nuo triukšmo poveikio Lietuvos oro uostai gali skirti iki 5 mln. eurų

apsaugaiĮgyvendindami teisės aktuose įtvirtintus reikalavimus, Lietuvos oro uostai pradėjo rengti perspektyvinius triukšmo žemėlapius, kurių pagrindu bus nustatytos Vilniaus, Kauno ir Palangos tarptautinių oro uostų triukšmo apsauginės zonos (TAZ). Arčiausiai oro uostų įsikūrusiems gyventojams, gydymo, švietimo, poilsio įstaigoms tai sudarys galimybes gauti kompensacijas už jų išlaidas, skirtas triukšmą mažinančioms priemonėms.

Tiltų remontai Lietuvoje: darbai 27 objektuose

remontaiLietuvos automobilių kelių direkcija tęsia šių metų planus dėl šalies prastos būklės tiltų, viadukų ir estakadų tvarkymo darbų. Šiuo metu Lietuvoje yra tvarkoma 16 tiltų, 10 viadukų, tęsiami vienos estakados tvarkymo darbai. Daugumoje objektų darbus planuojama baigti dar šiais metais.

Lietuvoje daugėja dviratininkų: penktadalis mina dažnai, daugiausia – didžiuosiuose miestuose, moterys – rečiau negu vyrai

minaSusisiekimo ministerija ir šalies savivaldybės skatina dviračių transportą kaip alternatyvą kasdienėms kelionėms automobiliais. Vieningas požiūris į dviračių infrastruktūros plėtrą jau duoda rezultatų – 6 iš 10 lietuvių yra prisijaukinę šią transporto priemonę. Kas dešimtas šalies gyventojas ant dviračio sėda bent kelis kartus per mėnesį, kartą per savaitę ir dažniau dviračiu keliauja penktadalis, iš kurių 3 proc. pedalus mina kasdien. Tai parodė Susisiekimo ministerijos užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ šiemet atlikta reprezentatyvi apklausa.

Vilniaus oro uoste spalio mėnesį fiksuotas rekordinis šių metų aptarnautų keleivių skaičius

keleiviuLietuvos oro uostų spalio statistika rodo, kad per spalį, paskutinį aviacijos vasaros sezono mėnesį, viso trijuose oro uostuose aptarnauta beveik 597 tūkst. keleivių, iš jų net 451,5 tūkst. (+11 proc. lyginant su 2022 metų tuo pačiu mėnesiu) keliavo būtent per Vilniaus oro uostą, toks mėnesinis keleivių skaičius šiame oro uoste – didžiausias per visus 2023 metus.

Klaipėdos uosto stiprybė – krovinių diversifikacija

stiprybePer tris šių metų ketvirčius Klaipėdos uoste krauta 24,1 mln. tonų krovinių. Tai yra 11 proc. mažiau nei 2022 m. sausį–rugsėjį, kai krova siekė 27,1 mln. tonų. Didžiausią poveikį šiam rezultatui turėjo metų pradžioje dėl sankcijų žymiai kritusi trąšų krova. Augo grūdų, suskystintų gamtinių dujų, statybinių medžiagų krova.

Iki metų pabaigos šalyje planuojama sutvarkyti 8 automagistralinių kelių ruožus

ruozusŠalyje įsitvirtinę rudeniški orai vykdomų kelių remonto darbų ir jų tempo – nemažina. Vienoje intensyviausių šalies automagistralių Vilnius-Kaunas-Klaipėda iki metų pabaigos planuojama užbaigti 5-ių kelio ruožų, kurių bendras ilgis sudaro daugiau nei 14 km, remonto darbus. Automagistralėje Vilnius–Panevėžys bus užbaigti 3-ių kelio atkarpų, siekiančių beveik 8 km, darbai.

Elektromobilių įkrovimo infrastruktūros plėtrai – 12 mln. Eur: siekiama įrengti elektromobilių įkrovimo parkus šalia pagrindinių kelių

parkusAplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) paskelbė kvietimą teikti paraiškas subsidijai viešai prieinamos elektromobilių įkrovimo infrastruktūros įrengimui ir plėtrai nustatytuose ruožuose šalia TEN-T tinklui priklausančių valstybinės reikšmės kelių. Tam numatyta 12 mln. Eur. Tikimasi paskatinti įrengti įkrovimo parkus su ne mažiau kaip 120 viešųjų elektromobilių įkrovimo prieigų.

Pažįstate žmogų, turintį negalią? Keliaujant šią informaciją jam būtina žinoti

negaliaLietuvos oro uostai yra atviri visiems. Tačiau apie nemokamas paslaugas, kurias bendrovė gali suteikti kiekvienam specialiųjų poreikių turinčiam keleiviui, žino retas. Dėl to pasidalyti patirtimi ir padiskutuoti apie tai, kaip didinti šių nemokamų paslaugų sklaidą, Lietuvos oro uostai sukvietė per 20 skirtingų organizacijų ir asociacijų, kurios vienija žmones, turinčius negalią, arba kitaip – specialiųjų poreikių turinčius keliautojus.

Patvirtinta „Rail Balticos“ geležinkelio vėžės Panevėžio regione alternatyva

alterSusisiekimo ministerija patvirtino alternatyvą, kur turėtų būti plėtojama „Rail Balticos“ geležinkelio infrastruktūra Panevėžyje. Po intensyvių diskusijų su Panevėžio regiono gyventojais, projekto rengėjais ir savivalda, atsižvelgus į europinei greitojo traukinio geležinkelio vėžei taikomus standartus, pasirinkta pirmoji alternatyva, numatanti tarptautinę keleivinę stotį vakarinėje miesto dalyje, šalia esamo transporto mazgo – miesto aplinkkelio.

Aviacijos žiemos sezonas Lietuvos oro uostuose: svarbiausios naujienos apie reguliarias kryptis ir pozicijas stiprinančios tradicinės oro bendrovės

kryptisSpalio mėnesio pabaigoje prasidėsiantis žiemos skrydžių sezonas atneš pokyčių ir į Lietuvos oro uostus: į tvarkaraščius sugrįš keleivių pamėgtos šaltojo sezono kryptys ir atsiras visiškai naujų, o kai kurie skrydžiai laikinai pasitrauks iki pavasario-vasaros. Lietuvos oro uostų duomenimis, šią žiemą iš Vilniaus oro uosto reguliariais skrydžiais bus galima pasiekti 36, iš Kauno – 16, o Palangos – 4 Europos miestus.

LTOU: žiemą iš Lietuvos lėktuvais bus galima pasiekti 4 naujus miestus

skrydziaiSpalio pabaigoje prasidėsiančio aviacijos žiemos sezono metu iš Lietuvos tiesioginiais skrydžiais bus galima pasiekti keturis naujus miestus. Iš Vilniaus bus skraidinam į Dubajų, Tenerifę bei Gran Kanariją, o iš Kauno – į Milaną.

Iš Vilniaus oro uosto reguliariais skrydžiais bus galima pasiekti 36, iš Kauno – 16, o Palangos – 4 Europos miestus, pranešė Lietuvos oro uostai (LTOU).

LTSA atveria tolimojo susisiekimo rinką naujiems vežėjams: skelbiamas maršrutų sąrašas

atveriaSiekdama gerinti tolimojo susisiekimo autobusais situaciją ir užtikrinti Kelių transporto kodekse numatytus reikalavimus, Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) skelbia tolimojo susisiekimo maršrutų sąrašą ir kviečia vežėjus būti aktyviais, analizuoti galimybes bei siūlyti savo paslaugas tolimojo susiekimo rinkoje.

Mažeikių ir Sasnavos aerodromus siūloma įtraukti į strateginių įmonių sąrašą

itrauktiĮ strateginę reikšmę turinčią infrastruktūrą siūloma įtraukti Pociūnų, Alytaus, Mažeikių bei Marijampolės Sasnavos aerodromus. 

Kaip sako iniciatyvos autoriai, to reikia pasikeitus geopolitinei situacijai dėl karo Ukrainoje ir padidėjus visų Lietuvos aerodromų svarbai užtikrinant tinkamą karinių oro pajėgų parengtį.

Nuo Vilniaus iki Rygos ir Talino: LP EXPRESS paštomatų tinklas apims visas Baltijos šalis

rygosJau nuo pavasario LP EXPRESS paštomatų tinklu siuntos keliaus tarp trijų Baltijos šalių. Ateinantį kovą Latvijoje ir Estijoje pradės veikti apie 300 šio tinklo paštomatų, per kuriuos siuntas patogiai siųsti ir gauti galima bus visame Baltijos regione. Šiai plėtrai iš viso bus skirta virš 4 mln. eurų investicijų, o po jos LP EXPRESS tinklą trijose Baltijos šalyse sudarys daugiau nei 700 paštomatų.

Sprendimą išplėsti paštomatų tinklą į Latviją ir Estiją lėmė nuolat augančios e. prekybos apimtys bei siekis išlaikyti ir didinti LP EXPRESS konkurencingumą atliepiant kintančius klientų lūkesčius. 

Kuo skiriasi 5w30 nuo 5w40?

5wTinkamas variklio tepimas yra būtinas, kad jis tinkamai veiktų. Tai yra mūsų transporto priemonės širdis ir jos dėka automobiliai gali judėti. Tinkamas variklio veikimas turi įtakos kitų komponentų veikimo kokybei, dėl to mūsų automobilis gali tinkamai veikti. Tinkamai parinkta alyva yra atsakinga už variklio tepimą. Kiekvienas variklis, nors ir sukonstruotas panašiai, skiriasi darbo parametrais, temperatūra ir galia. Dėl šios priežasties labai svarbu parinkti tinkamus tepalus, kad jų veikimas būtų kuo geresnis ir nesibaigtų nemaloniomis pasekmėmis. Populiariausios ir todėl dažniausiai naudojamos automobilių variklių alyvos yra 5W30 ir 5W40 alyvos. Ką tai reiškia ir kuo jie skiriasi?

Vilniaus gatvėmis riedės vandeniliu varomi autobusai

riedesVilniaus miesto savivaldybė kartu su partneriu AB Vilniaus šilumos tinklai pasirašė sutartį su Centrine projektų valdymo agentūra dėl žaliojo vandenilio gamybos, kuris bus naudojamas viešajame transporte. Projekto vertė – 8 mln. Eur. 70 proc. projekto įgyvendinimo lėšų (5,6 mln. Eur) finansuoja Energetikos ministerija iš ES Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės, likusią dalį – 2,4 mln. Eur skiria Savivaldybė iš biudžeto lėšų. 

Taip pat šiuo metu sostinėje išbandomi Portugalijoje gaminti vandeniliu varomi „Caetano“ autobusai. 

Dviratininkams – džiugios žinios iš pajūrio: Kretingą su Palanga sujungs dviračių takas

pajurioKitą vasarą dviratininkams ir pėstiesiems pajūryje atsivers dar viena nauja trasa. AB Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ pasirašė rangos darbų sutartį, pagal kurią planuojama nutiesti 4,7 km ilgio taką nuo Kretingos iki Vydmantų gyvenvietės, t. y. pusiaukelės tarp Kretingos ir Palangos. Naujasis takas įsilies į Vydmantuose jau esančią trasą, vedančią į didžiausią šalies kurortą.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode