Lietuvos kariuomenė mini 104-ąsias atkūrimo metines

metinesLietuvoje trečiadienį minimos 104-osios Lietuvos kariuomenės atkūrimo metinės.

Kaip pranešė kariuomenė, įvairiuose šalies miestuose vyks Lietuvos karių ir sąjungininkų šventinės rikiuotės, parodos, NATO oro policijos naikintuvų sveikinimo skrydžiai bei „Karžygio“ apdovanojimų ceremonijos transliacija.

2023 metų biudžeto priėmimas: įsimintiniausios citatos

citatosAntradienį Seimas priėmė kitų metų valstybės biudžetą.

Per priėmimo procedūrą daugumos parlamentarų pritarimo sulaukė vienintelis – 24 Seimo narių – pasiūlymas dėl papildomo Lietuvos šaulių sąjungos finansavimo. Jam pirmadienį posėdyje pritarė Vyriausybė.

Paramos gavėjams pervesta visa GPM suma – 27,6 mln. eurų

gpmValstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad 24 tūkst. paramos gavėjų pervesta visa gyventojų už 2021 m. skirta gyventojų pajamų mokesčio (GPM) paramai dalis. Šiemet 484 tūkst. gyventojų, paramos gavėjams, meno kūrėjams, profesinėms sąjungoms ir jų susivienijimams bei politinėms partijoms skyrė 27,6 mln. eurų GPM paramos. Tai didžiausia suma, kurią per visą GPM paramos laikotarpį yra skyrę gyventojai.

Kelios savivaldybės nori garantijų, kad po reformos GMP stočių turtas liks vietoje

Pertvarkant greitosios medicinos pagalbos (GMP) sistemą, kelios savivaldybės vis dar nėra priėmusios sprendimo perduoti GMP stotis valstybei.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ragina jas suskubti, tačiau savivalda nori garantijų, kad stočių turtas liks vietoje.

SAM šią savaitę paragino Vilniaus ir Klaipėdos miestų bei Jonavos ir Alytaus rajonų savivaldybių tarybas priimti sprendimus dėl stočių perleidimo.

Registrų centras: klientams atvertas atnaujintas Šiaulių padalinys

padalinysKetvirtadienį šiauliečiams ir miesto svečiams duris atvėrė atnaujintas didžiausias Šiaurės Lietuvoje Registrų centro Šiaulių klientų aptarnavimo padalinys. Vizualiais padalinio pokyčiais siekiama gerinti klientų ir darbuotojų patirtį, suteikti ergonomines darbo vietas bei kurti patogesnį ir jaukesnį klientų aptarnavimą. Tai – jau ketvirtas pagal naują vizualią koncepciją atnaujintas Registrų centro padalinys. O per ateinančius metus planuojama atnaujinti dar 6 didžiausius klientų aptarnavimo padalinius visoje Lietuvoje.

STT: planuojamų dvyliktokų brandos darbų vertinimo tvarka kelia korupcijos riziką

Ministerijos planuojamų įvesti brandos darbų, kaip sudedamosios dvyliktokų egzaminų dalies, vertinimo tvarka kelia korupcijos riziką dėl nepakankamų saugiklių, per didelės diskrecijos darbo vadovui, teigia Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Tarnyba ketvirtadienį informavo atlikusi korupcijos vertinimą dėl Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos planų nuo 2027 metų įvesti abiturientams privalomą brandos darbą, kuris kartu su tarpiniais patikrinimais 11 ir 12 klasėje bei brandos egzaminu sudarytų bendrą vertinimą siekiant mokyklos baigimo atestato.

Naujos „Nord Pool“ taisyklės užkirs kelią smarkiai didėti elektros kainai

Elektros kainai Lietuvoje pasiekus 1,5 tūkst. eurų už megavatvalandę ribą, rinkos dalyviai galės lanksčiau teikti pavedimus biržai ir taip sumažinti kainą.

Rinkos taisyklių pakeitimai numato, kad valandinei elektros kainai Baltijos šalyse pasiekus 1,5 tūkst. eurų už megavatvalandę ribą, elektros birža „Nord Pool“ skelbtų antrąjį aukcioną. Tuo metu Lietuvoje pasiekus maksimalią 4 tūkst. eurų kainą, „Nord Pool“ konsultuodamasi su „Litgrid“, kaip ir anksčiau, aktyvuos didžiausios apkrovos rezervus. 

Pakeitimai įsigalios nuo gruodžio 7 dienos, jos dalyviams teikiant pasiūlymus gruodžio 8 dienai, pranešė „Nord Pool“.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode