G. Nausėda: spartesnė elektros tinklų sinchronizacija – svarbi užduotis

svarbiPrezidentas Gitanas Nausėda teigia palaikantis Europos Komisijos (EK) ketinimą įvertinti bendrų dujų pirkimų galimybę Europos Sąjungai iki žiemos užpildant gamtinių dujų saugyklas, tačiau svarbia užduotimi išlieka kuo spartesnis Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizavimas su kontinentine Europa.

„Atsižvelgiant į dabartinę saugumo situaciją, turi būti imamasi visų būtinų priemonių sinchronizacijai paspartinti. Turime siekti, kad Baltijos šalių tinklai kaip galima greičiau būtų sujungti su Europos tinklais“, – pranešime sakė G. Nausėda,  penktadienį susitikęs su EK nariu, atsakingu už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę Virginijumi Sinkevičiumi.

Susitikime aptarti ES energetinio saugumo ir nepriklausomybės nuo Rusijos klausimai, parama Ukrainai ir jos eurointegracijos proceso spartinimas, pranešė Prezidentūra. 

Pasak šalies vadovo, Lietuvoje yra išplėtota dujų infrastruktūra, SGD terminalas, o tai leidžia būti energetiškai nepriklausoma nuo Rusijos. 

Prezidentas su V. Sinkevičiumi taip pat aptarė ES šalies kandidatės statuso suteikimo Ukrainai spartinimą. Pasak šalies vadovo, toks politinis paramos Ukrainai signalas būtų labai svarbus.

Prezidentas taip pat pažymėjo teigiamai vertinantis EK pasiūlytą Solidarumo fondo idėją.

„Ukrainai atstatyti reikės ne tik ieškoti galimybių finansuoti projektus iš esamų programų, bet ir skirti papildomą finansavimą. Reikia ieškoti būdų, kaip panaudoti įšaldytas Rusijos oligarchų lėšas ir turtą šiam tikslui“, – sakė prezidentas.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode