Užsitęsę karščiai veikia asfalto dangą – rekomenduojama vairuoti atidžiau ir laikytis saugaus atstumo

asfaltoLietuvos automobilių kelių direkcija atkreipia dėmesį, kad dėl užsitęsusių karščių kai kuriuose šalies keliuose gali pasitaikyti išplaukusio bitumo, vadinamojo „prakaituojančio asfalto“ ruožų. Probleminiai ruožai yra nuolat taisomi, todėl specialūs eismo ribojimai nėra taikomi, tačiau vairuotojų prašoma būti atidesniems ir pakantesniems. Svarbu žinoti, kad išplaukusio bitumo vietose ilgėja stabdymo kelias, be to, kelyje gali atsirasti ir netikėtų aplinkybių. 

Esant itin aukštai ir Lietuvos klimatui nebūdingai oro temperatūrai bei veikiant tiesioginiams saulės spinduliams, kelio danga atskiruose ruožuose įkaista iki itin aukštos – virš 50 laipsnių temperatūros. Dėl šios priežasties asfalto dangoje esantis bitumas dėl savo savybių suminkštėja, o papildomai veikiant pravažiuojančių transporto priemonių ratų sukeltoms jėgoms gali būti iškeliamas į paviršių. Gali pasitaikyti atvejų, kai paviršiuje išplaukusį bitumą taško transporto priemonių ratai ar kelyje formuojasi provėžos. Išplaukusio bitumo pažaidos yra aiškiai pastebimos ir atpažįstamos, tačiau būtina atkreipti dėmesį, kad dėl jų atsiradimo gali pasunkėti eismo sąlygos.  

Tokių kelių ruožų gali atsirasti visoje Lietuvoje. Tai priklauso nuo daugelio priežasčių – meteorologinės situacijos, kelią supančios aplinkos, kelio dangos būklės ir kitų. Gavus pranešimą apie išplaukusį bitumą, į probleminį ruožą vyksta valstybinės reikšmės kelius prižiūrinčios įmonės darbuotojai ir tą ruožą sutvarko – suminkštėjusio asfalto vietas barsto smulkia skaldele, kuri sugeria bitumo perteklių ir padidina transporto priemonių ratų sukibimą su kelio danga. Kelių ruožuose, kur bitumas itin išplaukęs, gali būti ribojamas eismas ar greitis. Eismas ribojamas tik tada, kai kyla pavojus eismo saugai arba gali būti gadinama kelio danga, t. y. gali susidaryti provėžos.  

Kelių direkcija prašo vairuotojus atkreipti dėmesį, kai važiuojant išgirsta „čežėjimą“ ar pastebi kelio blizgesį – tais atvejais derėtų laikytis saugaus atstumo nuo kitų eismo dalyvių, kad užtektų laiko įvertinti situaciją ir laiku sustabdyti transporto priemonę.

Karščiai kenkia ir betoninei kelio dangai, kuri, oro temperatūrai pakilus iki 25 laipsnių, pradeda deformuotis, lūžinėti. Todėl visų, vykstančių magistralinio kelio A14 Vilnius–Utena ruožais su betono danga, prašoma būti itin atidiems, o pamačius pakilusias betono plokštes informuoti Kelių direkcijos Eismo informacijos skyrių telefonu (8 5) 232 9600. Planuojantiems keliones rekomenduojama interneto svetainėje www.eismoinfo.lt susipažinti su naujausia informacija apie valstybinės reikšmės kelių būklę ir eismo sąlygas, vykdomus darbus ir eismo ribojimus.

Susisiekimo ministerijos nuotrauka

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode