Pranciškus: pasauliui reikia taikos, krikščionys turi rodyti pavyzdį

rodytiLiūdna matyti, kad žmonija nesugeba mąstyti taikiai, kurti taikos planų. Visi mes mąstome karo mąstysena. Tai – egzistencinis kainizmas, sako popiežius. Pranciškus kreipėsi video žinioje į JAV Bažnyčios ispanakalbių pastoracijos nacionalinės katalikų tarnystės suvažiavimo dalyvius.

Popiežius dabartinius laikus, ypač karo Ukrainoje kontekste,  pavadino absurdiškais: „Šiais absurdiškais laikais, kai iki galo dar nesibaigė visą žmoniją skausmingai ir liūdnai palietusi pandemija  papuolėme į karo tragedijos ir jo sukelto kentėjimo sūkurį. Kiekvienas karas užgimsta neteisingume, taip pat karai, kuriuos sukurstome savo šeimose ir bendruomenėse“, – sakė popiežius.

Pranciškus priminė krikščionių pareigą ir brolybės svarbą: „Brolybė skirta visiems, ji apsireiškia mąstysena, kuri keičia šeimų, bendruomenių, tautų, valstybių ir pasaulio gyvenimą“.

Popiežius kvietė susimąstyti apie „reikalingumą tapti krikščionimis, kurie perkeičia struktūras, tiesia tiltus į visus visuomenės sektorius, apšviečiant protą taip, kad jaustumės įpareigoti vykdyti taiką ir vienybę skatinančius veiksmus visuose lygiuose, pradedant šeimomis ir bendruomenėmis“.

„Man reikia taikos, tau reikia taikos, pasauliui reikia taikos, sveika alsuoti taika“, – sakė popiežius pridurdamas, kad mums visiems reikia apčiuopiamų taikos ženklų. Krikščionis turi rodyti pavyzdį.“

„Prašau jūsų: tieskite tiltus, melskitės ir darbuokitės vardan taikos“. (SAK / Vatican News)

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode