Arkivysk. S. Ševčukas. Karo verksmą keičia Velykų džiaugsmas

keicia„Šiandien Ukrainoje švenčiame didžiausią krikščionių šventę – Kristaus prisikėlimą, Viešpaties Velykas. Jas švenčiame 60-ąją karo, kurį Rusija atnešė į Ukrainos žemes, dieną“, – balandžio 24-osios ryte kasdienėje vaizdo žinioje sakė didysis arkivyskupas S. Ševčukas.

„Kristus prisikėlė! Šiandien šiuo džiaugsmingu sveikinimu Ukraina kreipiasi į savo sūnus ir dukras bei į visą pasaulį“, – sakė Ukrainos graikų apeigų katalikų ganytojas. Ir karo metu tikinčiuosius, pasak jo, lanko dieviškas, dangiškas Velykų džiaugsmas. Dar daugiau, šio džiaugsmo galia padeda atsispirti ir laimėti, įveikti savo kančią, skausmą ir kentėjimą, nepaisant nenutrūkstančio priešo puolimo.

„Kristaus prisikėlimo šventė yra didžiųjų permainų šventė. Kaip tą Velykų rytą Jeruzalėje, prie tuščio Viešpaties kapo, Viešpaties angelas moterų, miros nešėjų, verksmą pakeitė džiaugsmu, taip ir šiandien, kai giedame „Kristus prisikėlė!“, mūsų Gelbėtojas, pergalingai pakilęs iš kapo, Ukrainos verksmą pakeičia vilties giesme, o nevilties ir liūdesio ašaras – džiaugsmo ašaromis, nes Kristus prisikėlė!“, – kalbėjo didysis arkivyskupas Velykų pagal Julijaus kalendorių, kurio laikosi ir jo Bažnyčia, rytą. (RK / Vatican News)

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode