Popiežius: „Mes nesimokome. Esame įsimylėję karus ir Kaino dvasią“

dvasiaPopiežiui baigus vizitą Maltoje, į Roma skrendančiame lėktuve įvyko įprastinė trumpa spaudos konferencija. Daugiausia dėmesio buvo skirta karui Ukrainoje.

Popiežius patvirtino, kad yra svarstoma jo kelionės į Kijevą galimybė. „Esu pasirengęs padaryti viską, ką reikia, ir Šventasis Sostas, diplomatija, kardinolas Parolinas ir arkivyskupas Gallagheris, daro viską, ką gali. Viena iš galimybių – kelionė“, – sakė Pranciškus.

Popiežius taip pat patvirtino, kad jau kuris laikas yra svarstoma ir jo susitikimo su Maskvos patriarchu Kirilu galimybė, kad toks susitikimas galėtų įvykti Artimuosiuose Rytuose.

Į klausimą, ar popiežius pastarosiomis savaitėmis kalbėjosi su V. Putinu, Pranciškus atsakė, kad tokio pokalbio nėra buvę. Per spaudos konferenciją popiežius priminė savo apsilankymą Rusijos ambasadoje prie Šventojo Sosto ir jo metu ambasadoriui – Rusijos valstybės atstovui – išsakytą poziciją. Popiežius paminėjo savo pokalbius su Ukrainos prezidentu ir su Ukrainos graikų apeigų Katalikų Bažnyčios didžiuoju arkivyskupu Ševčuku.

Ką popiežius pasakytų Putinui, jei turėtų tokią galimybę? Pranciškus atsakė, kad visiems valstybių vadovams ir valdžios institucijoms jis kartoja gerai žinomą savo poziciją, kad kiekvienas karas yra blogis, kylantis iš neteisybės. Popiežius priminė, kad po Antrojo pasaulinio karo visi buvo pasiryžę siekti taikos, visi kartojo „Niekados daugiau karo!“. Praėjo septyni dešimtmečiai ir žmonija visa tai pamiršo. Pasak Pranciškaus, dabar atrodo, kad „esame įsimylėję karus, Kaino dvasią. Neatsitiktinai Biblijos pradžioje keliama ši problema, kalbama apie Kaino dvasią – žudymo, o ne taikos dvasią. Tai verčia susimąstyti. Man liūdna. Mes nesimokome“, - sakė Pranciškus. „Tegul Viešpats būna mums gailestingas!“ (jm / Vatican News)

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode