Didysis arkivyskupas S. Ševčukas: „Galvoju apie senelius Rusijos bombų daužomuose butuose“

galvoju„Pasninkaujame ir meldžiamės. Pirmiausia meldžiamės už Ukrainos kariuomenę. Raginu kiekvieną iš jūsų bent kartą per dieną sukalbėti „Tėve mūsų“ ir „Sveika, Marija“ už mūsų merginas ir vaikinus, kurie šiandien miršta už Ukrainą, lieja kraują“, – kalbėjo didysis Ukrainos Graikų Katalikų Bažnyčios arkivyskupas kovo 15-osios vaizdo žinioje.

Kiekvienos dienos ryte skelbiamame kreipimesi didysis arkivyskupas pažymėjo, kad jau dvidešimtą dieną Ukraina atsilaiko prieš Rusijos pradėtą kruviną karą, nors dar vieną naktį Ukrainos miestai liepsnojo, ant jų krito bombos, kurios skynė naujas civilių gyvybes.

Ukraina stovi vietoje. Ukraina laimi. Ukraina tiki. Ji tiki Dievu, Jo tiesa, tuo, kad Jis yra su ja. Dievas yra tų, kurie tapo neteisingos agresijos aukomis, pusėje. „Tikime, kad pats Viešpats kenčia mūsų žmonių kūne“, – sakė Graikų Katalikų Bažnyčios galva.

Pasak didžiojo arkivyskupo S. Ševčuko, nepaisant visos rizikos, jo Bažnyčia buvo ir liks su savo žmonėmis. „Mūsų kunigai, kartu su mūsų žmonėmis okupuotose teritorijose, apgultuose miestuose išgyvena tuos pačius skausmus, sunkumus ir kančias, kartu su jais lieja ašaras, meldžiasi. Mūsų parapijos tapo socialinės tarnystės centrais, kur daug žmonių gali gauti pastogę ir ko reikia pragyvenimui“, – sakė ganytojas.

Pasak jo, labai skaudu matyti kasdien į parapijas duonos riekės ieškoti ateinančius vyresnius žmones, ir taip dėl įvairių negalių kenčiančius senelius.

 „Aš dažnai pagalvoju viduje: kiek jų šiandien yra apleistų, paliktų vienų butuose, kurie daužomi Rusijos bombų?!“ – pridūrė jis.

„Nebūkite tarsi pašaliniai Ukrainos skausmo ir sielvarto stebėtojai. Nežiūrėkite tik per televizorių, kaip mus žudo. Darykite ką nors! Darykite viską, ką galite, kad sustabdytumėte šį karą, kuris yra visos žmonijos žaizda“, – dar kartą meldė Ukrainos Graikų Katalikų Bažnyčios didysis arkivyskupas Sviatoslavas Ševčukas. (RK / Vatican News)

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode