Alytuje 5-11 klasių moksleiviai į mokyklas šiemet nebegrįš

Alytuje dėl blogėjančios epidemiologinės situacijos 5-11 klasių moksleiviai į mokyklas šiemet nebegrįš – iki vasaros atostogų jie mokysis nuotoliniu būdu.

 

„Visose Alytaus miesto savivaldybės mokyklose buvo tikrinama ir 23 kaupiniuose buvo teigiamas atsakymas, kaupinyje paprastai būna iki šešių mėginių, tai galima suprasti tą mastą, kuris yra mūsų mokyklose. Būtent 12 Alytaus miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų turi 5-8 klases ir gimnazijų 1-3 klases, taigi, atsižvelgta būtent ir į šitą situaciją“, – LRT radijui trečiadienį sakė savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas.

Apie sprendimą negrąžinti mokinių į klases antradienį pranešė ir Alytaus meras Nerijus Cesiulis, jis teigė, kad toks sprendimas priimtas atsižvelgus ir į pedagogų, tėvų ir moksleivių nuomonę.

„Didžioji dalis vienareikšmiškai pasisakė už tai, kad mokyklų durys būtų atidarytos rudenį. Ir tik tuo atveju, jei situacija mūsų mieste ir šalyje pasitaisys. Visiškai su tuo sutinku. Sveikata yra didžiausias turtas“, – feisbuke rašė Alytaus vadovas.

Statistikos departamento antradienio duomenimis, Alytaus mieste sergamumas 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14 dienų siekia 764 atvejus, kai Lietuvoje šis rodiklis yra 573 atvejai.

Dzūkijos sostinė patenka tarp dešimties savivaldybių, kur epidemiologinė situacija pagal šį sergamumo rodiklį yra blogiausia.

Vyriausybė nuo gegužės 10-osios į mokyklas leido grįžti 5-11 klasių moksleiviams, „juodosiose“ savivaldybėse jiems pakaks periodiškai atlikti greituosius antigeno testus.

lrvk.lrv.lt nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode