Teismui perduota „Mažeikių vandenų“ turto pasisavinimo ir kitų susijusių nusikaltimų byla

Teismui perduota bendrovės „Mažeikių vandenys“ turto pasisavinimo ir kitų su tuo susijusių nusikaltimų byla, antradienį pranešė Šiaulių apygardos prokuratūra. 

Pasak prokuratūros, buvusiam įmonės direktoriui Vytautui Mažeikiui pareikšti kaltinimai dėl turto pasisavinimo, jo iššvaistymo, apgaulingo apskaitos tvarkymo ir piktnaudžiavimo. 

Turto pasisavinimu ir apgaulingu apskaitos tvarkymu taip pat yra kaltinama buvusi bendrovės finansininkė, o buvęs „Mažeikių vandenų“ Gamybinio skyriaus viršininkas – turto pasisavinimu ir sukčiavimu. 

Kaltinimų turto pasisavinimu taip pat sulaukė ir vienos privačios bendrovės vadovas. 

Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų atlikto ikiteisminio tyrimo duomenimis, V. Mažeikis nuo 2017 metų birželio iki lapkričio mėnesio, padedamas kitų kaltinamųjų, galėjo pasisavinti per 17,5 tūkst. eurų įmonės lėšų.

Tyrimo duomenimis, buvęs „Mažeikių vandenų“ direktorius, įtariama, susitarė su keturių įmonių atstovais, kad šie išrašys bendrovei sąskaitas faktūras galbūt nepagrįstai dirbtinai padidintomis kainomis už parduodamas medžiagas, įsigyjamas prekes ar teikiamas paslaugas.

Teisėsaugos manymu, dalį dėl kainų skirtumo gautų pinigų įmonių atstovai grynaisiais atiduodavo V. Mažeikiui, o vienu metu perduodamos sumos siekė nuo 250 iki 3,4 tūkst. eurų. 

Taip pat surinkta įrodymų, kad socialdemokratų partijai priklausęs V. Mažeikis susitarė su bendrapartiečiu buvusiu „Mažeikių vandenų“ direktoriaus pavaduotoju Bernardu Juškevičiumi, kad šis savo asmeninėmis lėšomis prisidės prie organizuojamo partijos sąskrydžio, o vėliau šias išlaidas jam kompensavo nepagrįstai paskyręs 250 eurų priedą prie atlyginimo dėl neva padidėjusio darbo krūvio. 

Anot prokuratūros, B. Juškevičius ikiteisminio tyrimo metu nuo baudžiamosios atsakomybės buvo atleistas pagal laidavimą, toks pat sprendimas priimtas ir dėl dar trijų verslininkų. 

„Buvusio „Mažeikių vandenų“ direktoriaus atžvilgiu prieš kelerius metus buvo priimti du baudžiamieji įsakymai ir skirtos baudos dėl kitų su jo pareigomis susijusių nusikalstamų veikų – kyšininkavimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo, o buvusi finansininkė teismo nuosprendžiu taip pat pripažinta kalta dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo“, – pažymėjo prokuratūra. 

Teismui perduotoje byloje „Mažeikių vandenys“ yra pateikę daugiau kaip 25 tūkst. eurų ieškinį dėl žalos atlyginimo. 

B.Juškevičiaus narystė Lietuvos socialdemokratų partijoje 2018-ųjų pavasarį sustabdyta jo paties prašymu, V. Mažeikio narystę tuo pat metu sustabdė partijos Mažeikių skyriaus prezidiumas.

Ikiteisminį tyrimą kontroliavo Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Andrejus Mirnyj. 

Bylą nagrinės Šiaulių apygardos teismas. 

Etaplius.lt nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode