S. Kontrimui – ir vėl auksas

Agnė Matelė

Dar pernai birželio pabaigoje vykusioje VI Baltijos šalių geografijos olimpiadoje, kurioje dalyvavo moksleiviai iš šešių valstybių, Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazistas Simas Kontrimas iškovojo absoliutų auksą. Absoliutų auksą šis jaunuolis pelnė ir liepos mėnesį Honkonge vykusioje XVI pasaulinėje geografijos olimpiadoje. Rugsėjy S. Kontrimas iš Pietų Korėjos, XIII tarptautinės geomokslų olimpiados parsivežė sidabro medalį.

S. Kontrimo pavardė puikuojasi tarp rajono vadovų ir net LR Prezidento apdovanotų asmenų.

Ir tai dar ne visi mažeikiškio nuopelnai. Šiemet, birželio  8 d., Merkelio Račkausko gimnazijos 4 a kl. mokinys S. Kontrimas į Mažeikius grįžo vėl pasidabinęs aukso medaliu. Surinkęs absoliučiai didžiausią taškų sumą gimnazistas jį iškovojo Lietuvos mokinių geografijos olimpiadoje.

 

 Nuotoliniu būdu

32-oji Lietuvos mokinių geografijos olimpiada šiemet vyko nuotoliniu būdu. Joje varžėsi 91 dalyvis iš 48 Lietuvos savivaldybių. Tarp jų ir 3 Mažeikių rajono gimnazijų mokiniai: Simas Kontrimas, Merkelio Račkausko gimnazijos 4 a kl., Agnė Petreikytė, 2 g kl. mokiniai (geografijos mokytojas ekspertas Dainius Stasys) ir Austėja Grudytė, Gabijos gimnazijos 4 g kl. mokinė (geografijos mokytoja metodininkė Aldona Širvinskienė).

Pagerbtas padėka

2019-ųjų gruodį Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda apdovanojo tarptautinių mokinių olimpiadų ir konkursų laureatus. Moksleiviams buvo įteiktos Prezidento padėkos už puikias žinias ir iškovotas svarias pergales.

Tąkart Prezidentas apdovanojo Mažeikių rajonui ir Lietuvai tarptautinėse olimpiadose puikiai atstovavusį S. Kontrimą, pelniusį du aukso ir vieną sidabro medalius. „Esate kaip puikūs muzikos instrumentai, labai anksti pradėję kurti savo gyvenimo melodiją, kuri mus džiugina ir skatina Jumis didžiuotis. Neabejoju, kad dar daug nuostabių melodijų išgirsime ateityje. Džiaugiuosi, kad tarp Jūsų yra talentų ir iš mažesnių Lietuvos miestų ir miestelių, nors išties norėtųsi matyti jų dar daugiau. Mes nepavargsime siekti, kad mūsų švietimo sistema būtų pajėgi suteikti vaikams lygias galimybes visur – tiek Žemaitijos šiaurėje, tiek Dzūkijos pietuose“, – sakė šalies vadovas. Pasak jo, nors iššūkių švietime mums netrūksta, bet aukščiausi jaunimo pasiekimai įrodo, kad esame pajėgūs varžytis su bendraamžiais pasaulyje. Padėkos ceremonijoje dalyvavo ir Simo mokytojas Dainius Stasys. 

Mazeikiai.lt nuotrauka

MS-34

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode