veiduĮ skandalus įsivėlęs socialinis tinklas „Facebook“, reaguodamas į susirūpinimą dėl privatumo, antradienį netikėtai pranešė nusprendęs atsisakyti ilgai kritikuotos veidų atpažinimo sistemos, taip pat ištrinti milijardo žmonių veidų nuskaitymo duomenis.

Apie tokį žingsnį paskelbta amerikiečių IT milžinei grumiantis su viena didžiausių krizių per jos istoriją. Žurnalistams, įstatymų leidėjams ir JAV priežiūros institucijoms gavus didelį kiekį nutekintų vidaus dokumentų, nuskambėjo naujų raginimų vyriausybei sugriežtinti šios platformos priežiūrą.

Naujausiu „Facebook“ politikos pakeitimu panaikinama funkcija, leidžianti automatiškai atpažinti žmones, vaizduojamus „Facebook“ vartotojų paskelbtose skaitmeninėse nuotraukose. Ši technologija buvo gyvybiškai svarbi bendrovei kuriant pasaulinę veidų biblioteką, sulaukusią itin prieštaringų vertinimų.

„Šis pakeitimas bus vienas didžiausių veidų atpažinimo naudojimo pokyčių per šios technologijos istoriją“, – parašė socialinį tinklą „Facebook“ valdančios bendrovės „Meta“ valdybos pirmininko pavaduotojas dirbtinio intelekto klausimams Jerome'as Pesenti (Džeromas Pezentis).

„Daug nerimo kelia veido atpažinimo technologijos vieta visuomenėje, o priežiūros institucijos dar nebaigė rengti aiškių jos naudojimo taisyklių“, – pridūrė jis.

J. Pesenti konkrečiai nepaaiškino, kodėl apie pakeitimus paskelbta kaip tik tuo metu, kai bendrovė susiduria su lavina nutekintais dokumentais pagrįstų pranešimų, kuriuose teigiama, jog „Facebook“ vadovai suvokė, kad jų platforma gali būti žalinga vartotojams.

Likviduojant sistemą „bus ištrinti daugiau nei milijardo žmonių individualūs veido atpažinimo šablonai“, parašė J. Pesenti ir pridūrė, kad tai bus padaryta artimiausiomis savaitėmis.

Privatumo gynėjai pasveikino šią žinią, nors kai kurie iš jų nerimauja, kad bendrovė tokiu būdu tesiekia pagerinti įvaizdį po pastarojo meto viešųjų ryšių nesėkmių.

„Mano sklaidos kanale žmonės pasidaliję po lygiai: vieni mano, kad „Facebook“ sprendimas nebenaudoti veidų atpažinimo sistemos ir ištrinti veidų nuskaitymo duomenis yra didžiulis įvykis, kiti – kad tai yra nieko iš esmės nekeičiantis desperatiškas bandymas sulaukti teigiamų antraščių“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė stebėjimo organizacijos „Electronic Frontier Foundation“ kibernetinio saugumo skyriaus direktorė Eva Galperin (Iva Galperin).

Redaktorius Raimondas Čiuplys
BNS nuotrauka
Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode