Daugiau kaip 100 žmonių žuvo arba dingo Kongo upėje apvirtus ir nuskendus laivui, šeštadienį pranešė vienos Kongo Demokratinės Respublikos provincijos pareigūnai.

Laivas nuskendo naktį iš pirmadienio į antradienį; iki šiol rastas 61 lavoną. Manoma, kad dar 60 žmonių yra dingę, naujienų agentūrai sakė šiaurės rytinės Mongalos provincijos administracijos atstovas Nestoras Magbado (Nestoras Magbadas). Pasak jo, dar 39 žmonės buvo rasti gyvi.

N. Magbado nurodė, kad dingusių aukų skaičius paskaičiuotas apytikriai, atsižvelgus į laivo talpą, nes keleiviai oficialiai nebuvo užregistruoti.

Laivas buvo pastatytas iš surištų devynių tradicinių medinių kanojų – vadinamųjų pirogų, paaiškino administracijos atstovas.

Jis pridūrė, kad nelaimė galėjo įvykti dėl „prastų orų apsunkinto perpildymo“ naktį.

Nelaimės mastas paaiškėjo tik vėlai penktadienį, kai apie ją pranešė žiniasklaida, o šeštadienį pranešimus patvirtino provincijos valdžios institucijos.

Anot N. Magbado, Mongalos valdžios institucijos informavo Kinšasą apie nuskendimą iškart po incidento, bet laukia papildomos informacijos apie nukentėjusiųjų skaičių.

Paieškos ir gelbėjimo operacijos tęsiamos, tačiau viltys rasti daugiau gyvų likusių žmonių blėsta, sakė pareigūnas.

Provincijos administracija paskelbė trijų dienų trukmės gedulą, prasidėsiantį pirmadienį.

Vikipedijos nuotr.

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode