rusijosRusijos Sibire vienas didelis miško gaisras pirmadienį priartėjo prie gyvenvietės ir kelia grėsmę hidroelektrinei, pranešė vietos pareigūnai.

Pirmadienį ryte Sibiro šiaurės rytinėje Sachos (Jakutijos) respublikoje tebeliepsnojo 216 gaisrų, sakoma Gamtos išteklių ministerijos regioninio padalinio pranešime. Tiršti dūmai apgaubė daugiau kaip 60 miestų ir gyvenviečių, įskaitant respublikos sostinę Jakutską.

Vienas gaisras, jau išdeginęs apie 41,3 tūkst. ha, siautėjo vos už keturių kilometrų nuo Siuldiukaro gyvenvietės, nurodė ministerija. Hidroelektrinė, kuriai dabar iškilęs pavojus, yra maždaug už 20 km nuo šios gyvenvietės.

Gaisrų gesinimo operacijose regione dalyvauja daugiau kaip 2 000 žmonių.

Rusijoje jau ne vienus metus vasaromis siaučia dideli miškų gaisrai, siejami su regionui neįprastais karščiais ir priešgaisrinių taisyklių nesilaikymu.

Jakutsko oro uostas sekmadienį dėl smarkaus uždūmijimo buvo sustabdęs atvykstančius ir išvykstančius skrydžius, bet pirmadienį darbą atnaujino.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

pagd.lrv.lt nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode