Norvegijos Svalbardo salyne Arktyje baltasis lokys mirtinai sudraskė žmogų, penktadienį pranešė vietos pareigūnai.

Tai šeštas per beveik 50 metų žmogaus mirtimi pasibaigęs baltųjų lokių užpuolimas šiame regione.

Incidentas praėjusią naktį įvyko stovyklavietėje netoli salyno pagrindinio miesto Longjyrbieno, esančio už 1 300 km nuo Šiaurės ašigalio.

Vyras, kurio vardas neskelbiamas, per užpuolimą buvo sunkiai sužeistas ir netrukus mirė, sakoma vietos valdžios pranešime.

Kiti įvykio vietoje buvę žmonės šaudė į lokį, kuris vėliau buvo rastas negyvas vietos oro uosto automobilių stovėjimo aikštelėje. Svalbarde žmonėms patariama už miesto ribų visuomet nešiotis ginklą.

2015 metų duomenimis, šiame salyne gyvena maždaug 1 000 baltųjų lokių, kurie nuo 1973 metų yra saugomi.

Nuo 1971-ųjų iki šiol buvo užregistruoti penki žmogaus mirtimi pasibaigę lokių užpuolimai.

Praėjusį kartą toks incidentas įvyko 2011 metais, kai lokys užpuolė 14 stovyklavusių žmonių grupę, atvykusią su britų mokyklos ekskursija. Tuomet žuvo 17-metis britų moksleivis, o dar keturi žmonės buvo sužeisti, kol lokys buvo nušautas.

Pasak ekspertų, mažėjant ledo kepurei mažėja ir baltųjų lokių medžioklės plotų, kuriuose jie minta ruoniais, tad lokiai ieškodami maisto vis dažniau pasirodo prie žmonių gyvenamų vietų.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

Oslas, rugpjūčio 28 d. (AFP-BNS).

Wikipedia.org nuotrauka

BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode