Rusijoje pavyko sulėtinti koronaviruso plitimą, bet nusiraminti dar anksti, nes užsikrėtimo atvejų pikas dar nepraėjo, antradienį pareiškė prezidentas Vladimiras Putinas.

„Mums pavyko pristabdyti epidemijos plitimą“, – sakė prezidentas pasitarime dėl kovos su koronavirusu šalies regionuose.

Pasak jo, „tai – rezultatas mūsų bendro darbo, atsakingumo milijonų šalies piliečių, kurie įsiklausė į gydytojų ir specialistų rekomendacijas, rūpinasi savo sveikata ir saugo artimuosius, laikosi valdžios institucijų nurodymų“.

Prezidentas pabrėžė, kad „kasdien registruojamų naujų patvirtintų ligos atvejų skaičius maždaug stabilizavosi“.

„Tačiau tai neturi mūsų nuraminti. Padėtis išlieka labai sudėtinga. Specialistai, mokslininkai – o mes nuolat palaikome su jais kontaktą, deriname mūsų planus ir veiksmus – sako, kad pikas dar nepraėjo“, – tęsė V. Putinas.

„Mūsų laukia naujas, veikiausiai labiausiai įtemptas kovos su epidemija etapas.  Užsikrėtimo pavojus pasiekė aukščiausią ribą, grėsmė, viruso keliamas mirtinas pavojus išlieka“, – nurodė jis.

V. Putinas pridūrė, kad ne pačios būtiniausios įmonės liks uždarytos mažiausiai iki gegužės 11 dienos.

„Mūsų laukia virtinė didelių gegužės švenčių [Gegužės 1-oji ir Pergalės diena gegužės 9-ąją].  Tarp jų – darbo dienos  – gegužės 6-toji, 7-oji ir 8-oji. Žinome, kad, esant įprastai padėčiai, daugelis nedirbtų, pasiimtų išeiginių arba eitų atostogų. Tačiau dabar negalima rizikuoti. Todėl manau, kad teisinga būtų šias tris dienas paskelbti nedarbo dienomis, išsaugant darbo užmokestį“, – pareiškė Rusijos vadovas.

„Vis dėlto noriu atkreipti jūsų dėmesį, kad [reikia] griežtai laikytis profilaktinių priemonių, dabar įvestų regionuose“,  – pabrėžė jis.

Prezidentas taip pat paliepė pareigūnams parengti naują „skubių priemonių paketą ekonomikai palaikyti“.

Antradienį Rusija paskelbė nustačiusi dar 6,4 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, o bendras jų skaičius išaugo iki 93 558, tai yra, daugiau negu Kinijoje ir Irane kartu sudėjus. Vis tik patvirtintų koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius išlieka gana mažas, palyginus su kitomis šalimis. Antradienį buvo paskelbt, kad COVID-19 šalyje pareikalavo iš viso 867 žmonių gyvybių.

Balandžio pradžioje V. Putinas paskelbė nedarbo savaitę ir paragino Rusijos gyventojus likti namuose, kad būtų sustabdytas viruso plitimas.

Atskiri regionai įsivedė skirtingų karantino priemonių. Ypač griežtų suvaržymų buvo įvesta Maskvoje, labiausiai paveiktoje šio protrūkio.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

Novo Ogoriovas, Rusija, balandžio 28 d. („Interfax“-AFP-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode