Ketvirtadienį – oficialus dujotiekių jungties tarp Lenkijos ir Lietuvos atidarymas

jungtiesKetvirtadienį netoli Vilniaus vyks vieno svarbiausių pastarojo dešimtmečio Lietuvos strateginių energetikos projektų – daugiau nei 500 km ilgio maždaug 500 mln. eurų vertės magistralinio dujotiekio tarp Lietuvos ir Lenkijos (GIPL) oficialus atidarymas. 

Renginyje Jauniūnų dujų kompresorių stotyje dalyvaus Lietuvos, Lenkijos ir Latvijos prezidentai Gitanas Nausėda, Andrzejus Duda (Andžejus Duda) ir Egilas Levitas bei Europos Sąjungos energetikos komisarė Kadri Simson. Ceremonijoje taip pat dalyvaus Baltijos šalių ir Lenkijos ministrai, atsakingi už energetiką, projektą įgyvendinusių Lietuvos ir Lenkijos dujų perdavimo sistemos operatorių vadovai.

Dujotiekis pradėjo veikti gegužės 1-ąją po vidurdienio, kai naująja dujų jungtimi perduoti pirmieji fiziniai ir komerciniai dujų srautai.

Šių metų pradžioje Lietuvoje baigtas tiesti dujotiekis sujungė Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Suomijos dujų rinkas su Europos Sąjunga. Bendras jo ilgis yra 508 km, iš kurių Lietuvos teritorijoje nutiesta 165 km, o Lenkijoje – 343 km.

Iki rugsėjo 30 dienos, kai baigsis šie dujų metai, nuolatiniai dujotiekio pajėgumai bus 230 tūkst. kubinių metrų per valandą, arba 2,6 GWh – tai atitinka 2 mlrd. kubinių metrų per metus, arba 22,5 TWh.

GIPL projektą „Amber Grid“ įgyvendino kartu su Lenkijos dujų perdavimo sistemos operatore „Gaz-System“. Plieno vamzdžius dujotiekiui Lietuvoje už 26,4 mln. eurų (be PVM) tiekė Lenkijos bendrovė „Izostal“, o už maždaug 80 mln. eurų jį pastatė bendrovė „Alvora“ kartu su „Šiaulių dujotiekio statyba“.  

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode